021-22262689-94
info@mehrkanazsanat.com

رطوبت سنج چوب و مصالح ساختمانی تستو testo 616 - Moisture meter for wood and building materials | 616

Order-No. 0560 6160

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

دستگاه حرفه ای اندازه گیری رطوبت برای اندازه گیری رطوبت چوب و مصالح ساختمانی مناسب بوده و پروسه خشک شدن مواد را میتوان با آن بررسی کرد. به این منظور با انتخاب منحنی مشخصه مصالح مورد نظر و قرار دادن پراب دستگاه بر روی محل مورد نظر، دستگاه رطوبت مواد را به صورت درصد وزنی به وزن خشک نمایش میدهد و همچنین میتوان داده های اندازه گیری را ذخیره نمود.

اگرچه که برای اندازه گیری پراب محصول بر روی سطح قرار میگیرد، اما این دستگاه قادر است تا رطوبت در عمق 5 سانتی متری مصالح را اندازه گیری کند.

کاربرد های تستو 616 به شرح زیر است:

  • شناسایی آسیب وارده توسط رطوبت: روشی غیر مخرب برای شناسایی نم و رطوبت در دیوار و کف
  • بررسی روند خشک شدن مواد: بعد از آسیب وارده توسط آب روند خشک شدن مصالح را میتوان با این دستگاه بررسی کرد. این روش غیر مخرب برای تعیین میزان رطوبت در چوب و مصالح ساختمان بسیار کارآیی دارد.
  • رطوبت در چوب: برای بررسی میزان رطوبت چوب انبار شده قبل از انجام هرگونه فرآید بر روی چوب

تستو 616 دارای 10 منحنی مشخصه مصالح به قرار زیر است:

- چوب نرم

- چوب سخت

- نئوپان

- کف سازی ساختمان

- سیمان کاری

- آجر ماسه ای (Lime sand brick)

- Gas concrete

- بتن

- آجر های مقاوم در برابر حرارت (High insulation bricks)

- آجرکاری

Dimensions
70 x 58 x 234 mm
Operating temperature
+5 to +40 °C
Product-/housing material
ABS / TPE / Metal
Protection class
IP30
Battery type
9V block battery, 6F22
Battery life
60 h
Display update
0.5 s
Unit
Water content in percent by weight based on dry mass (%)
Measurement depth
up to 5 cm
Measuring rate
0.5 s
Storage temperature
-20 to +70 °C
Weight
260 g

Humidity - Capacitive

Measuring range
< 50 % (wood)
< 20 % (building materials)
Resolution
0.1

تعیین رطوبت در چوب

میزان رطوبت یک عامل مهم در فرآیند ها و تولید محصولات چوبی است. اگر چوب دارای رطوبت باشد ممکن است منجر به تغییر شکل در محصول شود. بنابراین قبل از استفاده از چوب باید از میزان رطوبت چوب مطلع بود.

تستو 616 قابلیت تخمین سریع و غیر مخرب مشخصات رطوبت قطعات چوب را دارد همچنین منحنی مشخصه برای اندازه گیری رطوبت چوب در نئوپان ،چوب سخت و چوب نرم موجود می باشد. این منحنی های مشخصه با همکاری موسسه LPI توسعه و گردآوری شده اند.

دستگاه قابلیت اندازه گیری تا عمق 5 سانتی مواد را دارا میباشد و این اندازه گیری های با اشاره یک دکمه ذخیره می شوند. داده ها به درصد وزن به نسبت وزن خشک مصالح نشان داده می شوند.

بررسی فرآیند خشک شدن مواد

بررسی میزان رطوبت در مصالح زمانی نمایان میشود که مشغول بررسی و نظارت بر رطوبت در کف سازی تازه اجرا شده (بتن تازه ریخته شده) و یا مواد آسیب دیده از رطوبت هستید که با تعیین میزان رطوبت میتوان در زمان و سرمایه صرفه جویی کرد.

کف سازی معمولا بعد از گچ کاری انجام میشود. نقاشی و رو سازی کف و ... در مراحل بعدی می باشد. بنابراین فرآیند خشک شدن یک عامل مهم در زمانبندی کاری تلقی می شود چرا که مراحل بعدی ساخت به آن بستگی دارد.

اندازه گیری رطوبت به ما آمادگی برای کف سازی را نشان میدهد، با علم به این قضیه به راحتی میتوان برای امور دیگر ساخت برنامه ریزی نمود.

میزان آسیب رطوبت چقدر است؟ به منظور انتخاب مناسب ابزار برای فرآیند خشک کردن این سوال مطرح می شود که با استفاده از تستو 616 به سرعت و به صورت غیر مخرب میتوان میزان رطوبت را در ساختمان تخمین زد. همچنین این دستگاه کار را برای دیوار و کف و سطوح آسان نموده است.

شناسایی رطوبت ساختمان

نم و رطوبت ممکن است به خاطر نشتی لوله ها به دیوار، کف و سقف نفوذ کند. برخی از آسیب های رطوبت به زودی نمایان نمی شود و قابل شناسایی نیست. بسته به بیرون زدن محل رطوبت، ممکن است با شناسایی دیر هنگام محل رطوبت آسیب های بیشتری به بار آید بنابراین با اندازه گیری رطوبت مصالح در قسمت های آسیب دیده کمک به شناسایی منبع آسیب خواهد کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...

محصولات مرتبط