نظارت بر هوای یک ویترین در نمایشگاه یا موزه
نظارت مطمئن بر شرایط محیطی در ویترین نمایشگاه نقش تعیین کننده ای در حفاظت از نمایشگاه ها یا موزه های ارزشمند و حساس دارد. یک هوای ناپایدار در ویترین نمایشگاه می تواند به اشیاء داخل ویترین آسیب برساند. دیتا لاگر تستو دارای قابلیت هشدار بوده که در صورت رسیدن شرایط به حالت بحرانی برای مثال گذشتن رطوبت از حد تعیین شده، هشدار می دهد.این دستگاه ها به دلیل ابعاد مناسب دستگاه میتوان در هر ویترین یا محل نمایشی جاسازی گردد.

بررسی و ثبت شرایط محیطی در نمایشگاه ها

آثار هنری مانند نقاشی، مجسمه و سایر اشیا که در یک محیط بسته نگه داری می شوند ممکن است به دلیل هوای نامناسب در محیط نمایشگاه به شدت آسیب ببینند. ترک های ریز و شکاف‌ها که به تدریج بزرگ‌ می‌شوند، پیامد هوای نامناسب یا بسیار نوسان‌دار محیطی هستند. با دیتالاگرهای وای فای  تستو سری 160، می‌توانید پارامترهای کلیدی دما و رطوبت نسبی را برای همیشه کنترل کنید. به این ترتیب، دیتا لاگر های WiFi به شما کمک می کند تا از آسیب های مربوط به هوای محیط جلوگیری کنید. از آنجایی که در موزه ها اقلام امانتی اغلب به نمایش گذاشته می‌شوند، شهرت موزه به مراقبت دقیق چنین اقلامی بستگی دارد. ثبت منظم و مستمر شرایط هوای محیطی عموما در توافقات در موزه ها در نظر گرفته می شود. با ذخیره داده‌ها در Testo Cloud، موزه نه‌تنها می‌تواند این اسناد را در اختیار صاحب اثر یا موزه مبداء قرار دهد، بلکه می‌تواند دسترسی آنها را به صورت دائمی به شرایط شیء مورد نظر فراهم کند.

شرایط محیطی مناسب در داخل انبار

موزه‌ها معمولاً بخش کوچکی از اشیاء خود را به نمایش می‌گذارند. از آنجایی که اکثر موجودی موزه در یک انبار ذخیره می شود، نظارت قابل اعتماد بر شرایط محیطی در اینجا اهمیت ویژه ای دارد. شرایط محیطی ثابت و مناسب برای کاهش روند فرسودگی طبیعی اشیاء موزه مهم است. دیتا لاگر WiFi  testo 160 به شما کمک می کند تا نگه داری از مجموعه ی خود را به درستی نظارت و ثبت کنید.

حفاظت از اشیاء موزه از طریق اندازه گیری نور و شرایط محیطی
شرایط نوری نامناسب و هوای نامناسب داخلی، خطر بزرگی برای اشیاء نمایشگاه و موزه به همراه دارد. نور و دماو رطوبت فرآیندهای فرسودگی طبیعی را تسریع می کنند و باعث ایجاد ترک های غیر قابل جبران و تغییر رنگ می شوند. با دیتالاگر WiFi از سری testo 160 میتوان کم شدن ارزش نمایشگاه ها جلوگیری کنید و میراث فرهنگی را حفظ نمود. از دیتالاگر WiFi برای نظارت بر رطوبت و دما و بررسی تابش نور و UV استفاده می شود. به این ترتیب، می توانید از اشیاء موزه در برابر آسیب ها و تغییر رنگ ناشی از آب و هوا محافظت کنید.