آنالیز گاز  اتمسفر (در فرایندهای حرارتی)
از آنالیز گاز دودکش در فرآیندهای تولید حرارت استفاده می شود.در این زمینه از کنترل مداوم انتشار گاز، از طریق تنظیم و بهینه سازی سیستم های احتراقی تا نظارت بر فرآیند استفاده می شود. از این آنالایزر  برای بهینه سازی عملیات اندازه گیری و صرفه جویی در سوخت استفاده می شود. در عین حال، با استفاده از این دستگاه میتوان بر اساس استاندارد ها و الزامات تعیین شده از سازمان ها مانند محیط زیست و غیره حرکت نمود . این دستگاه به طور فزاینده ای بر نظارت بر فرآیند و کیفیت محصول تاثیر گذار است.


مزایای تستو 340
ایده آل برای اندازه گیری در غلظت های بالای گاز
هنگام اندازه گیری غلظت های بسیار بالا، حالت گسترش دامنه اندازه گیری به طور خودکار فعال می شود. این امکان تداوم اندازه گیری را فراهم می کند. همچنین سنسور گاز نسبت به غلظت کم گاز تحت هیچ تنش بیشتری قرار نمی گیرد و اینگونه تستو  تضمین می کند که سنسور طولانی ترین عمر ممکن را داشته باشد.

تستو 340
اندازه گیری Service در موتورهای صنعتی

ابزارهای آنالیز گاز یکی از تجهیزاتی است که به طور روزانه توسط مهندسان برای دستیابی به تنظیم بهینه موتورها مورد استفاده قرار می گیرد. اندازه‌گیری گاز خروجی در موتورهای صنعتی هنگام راه‌اندازی، در فواصل زمانی منظم یا برای عیب‌یابی زمانی که به‌صورت نامنظم کار می‌کنند، استفاده می‌شود. پس‌زمینه اندازه‌گیری گاز دودکش، تنظیم موتور بر اساس پارامترها و کارکرد بهینه و در عین حال مطابقت با مقررات می باشد. تعمیر و نگهداری که به طور منظم انجام می شود و کمک مهمی به جلوگیری از خرابی در بلندمدت، تضمین کیفیت سیستم  می کند و در نتیجه سطح بالای کارایی و تأثیر قابل توجهی بر میزان انتشار گاز خواهد داشت.

مزایای تستو 340
اندازه گیری جداگانه NO و NO2

مقدار واقعی NOx از ترکیب سنسور NO و NO2 حاصل می شود. در موتورهای گازسوز، مولفه NO2 از مقادیر NOx می تواند به شدت نوسان کند، بنابراین اندازه گیری جداگانه هر یک از گازها برای مقادیر صحیح NOx ضروری است.

اندازه گیری حتی در غلظت های بالای CO

در غلظت‌های بالا غیرمنتظره (تا 50000 ppm)، رقیق‌سازی خودکار سنسور با هوای تازه امکان اندازه‌گیری را حتی زمانی که شرایط موتور مشخص نشده است، بدون تأثیر منفی بر عمر سنسور می‌دهد.

پراب گاز دودکش، مخصوص موتورهای صنعتی به عنوان لوازم جانبی
این پراب ها بسیار مقاوم در برابر حرارت هستند و به طور ویژه برای جبران شرایط مختلف فشار طراحی شده اند. مثلا برای اندازه گیری قبل و بعد از مبدل کاتالیزوری.

پارامترهای خاص موتور
مهمترین پارامترهای موتورهای صنعتی مانند O2، CO، NO، NO2، NOx و Lambda را دستگاه می تواند به طور همزمان نمایش دهد.

اندازه گیری Service بر روی مشعل های صنعتی
دستگاه تستو 340 طیف وسیعی از عملکردهای فنی را به مهندسان ارائه می دهد. علاوه بر انطباق با مقررات زیست محیطی، می توان از آن برای بررسی عملکرد صحیح و بهینه سازی راندمان مشعل نیز استفاده کرد. اندازه‌گیری گاز دودکش در مشعل‌های صنعتی برای راه‌اندازی ایمن و کارآمد، در فواصل زمانی منظم یا برای عیب‌یابی زمانی که به‌صورت نامنظم کار می‌کند، استفاده می‌شود.

مزایای تستو 340
صرفه جویی در زمان از طریق تنظیمات از قبل انجام شده دستگاه

سوخت های معمولی، برای هر کاربرد، توالی معقولی از پارامترهای گاز دودکش و تنظیمات مفید دستگاه برای هر برنامه، از پیش تنظیم شده است. اطلاعات کمکی صفحه نمایش، کاربر را در طول اندازه گیری هدایت می کند (بدون دانش قبلی خاص برای کار با دستگاه). تستو 340 در عرض چند دقیقه آماده بهره برداری می شود و کاربری خواهد بود.


اندازه گیری بدون محدودیت در غلظت های بالا
هنگام راه اندازی مشعل ها یا انجام اندازه گیری بر روی سیستم ها که آشناییتی وجود ندارد، غلظت های بسیار بالا می تواند به طور غیر منتظره رخ دهد. حالت گسترش دامنه اندازه گیری به طور خودکار در چنین مواردی فعال می شود.
همیشه آماده استفاده - حتی در کارهای سخت روزانه
بدنه محکم دستگاه، در برابر ضربه محافظت می کند.