سرعت سنج جریان هوای تستو امکان اندازه گیری دقیقی از سرعت باد ، CFM  و دما را فراهم می کند و در نهایت می توان مقادیر اندازه گیری شده را بر روی صفحه نمایشگر دستگاه به راحتی مشاهده کرد.

به طور مثال سرعت سنج هوای TESTO 417 یک سرعت سنج باد پرتابل و دیجیتال می باشد که دارای پره های 4 اینچی است که امکان اندازه گیری دقیقی از سرعت باد ، CFM  و دما را فراهم می کند و در نهایت می توان مقادیر اندازه گیری شده را بر روی صفحه نمایشگر دستگاه به راحتی مشاهده کرد. با قرار دادن دستگاه در محل مورد نظر، به صورت خودکار محاسابت حجم عبوری هوا نمایش داده می شود. این دستگاه دارای DATA HOLD  جهت نگه داشتن و فریز کردن مقدار نمایش داده شده برای یادداشت و یا یادداشت برداری بر روی صفحه نمایشگر را دارا می باشد. همچنین بادسنج پره ای و دیجیتال تستو دارای نور پس زمینه صفحه نمایشگر است که امکان خواندن و مشاهده را در محیط های کم نور و تاریک را فراهم می کند. برای درست و موثر بودن مجرای ورودی/خروجی هوا در ساختمان‌ها میتوان با استفاده از بادسنج میزان جریان عبوری از آن‌ها را اندازه گیری کرد تا میزان تاثیر و بهره‌وری سیستم‌های تهویه مطبوع در ساختمان‌ها مشخص گردد. سرعت سنج باد با پره‌های بزرگ مناسب برای اندازه گیری حجم باد در کانال های بیرونی می باشد. هنگامی که در اندازه‌گیری دریچه‌های هوا در حال مکش و یا وزش می‌باشند، سرعت سنج با پره‌های بزرگ بسیار مناسب و ایده‌ال است.

شرکت تستو به عنوان یک شرکت پیشرو و مبتکر در زمینه تولید و توسعه انواع تجهیزات پرتابل تست و اندازه گیری شناخته شده است. با بیش از 50 سال تجربه ساخت و طراحی تجهیزات اندازه گیری شرکت تستو یکی از مطرح ترین تولیدکننده جهانی در رابطه با ساخت آنالایزرهای هوا و احتراق به صورت پرتابل می‌باشد.

شرکت مهرکاناز صنعت نماینده رسمی و تأمین کننده اصلی در زمینه HVAC، صنایع برودتی، فلو و جریان هوا و مانیتورینگ و اندازه گیری پارامترهای محیطی و شیمیای در زمینه صنایع غذائی، داروئی، بایوتک و… است.

شرکت تستو در سال 1957 در Lenzkirch آلمان به صورت خصوصی تأسیس گردیده است و در حال حاضر شامل 24 زیر مجموعه و بیش از 60 نماینده در کل دنیا میباشد .زیر مجموعه آمریکا در سال 1981 تأسیس گردیده است.

اولین تولیدات شرکت تستو ترمومتر ساده الکترونیکی بوده است که در حال حاضر این خطر تولید شامل طیف وسیعی از تجهیزات اندازه گیری دما نظیر انواع دیتالاگر، سرعت سنج باد، رطوبت و نقطه شبنم سنج، تجهیزات آنالیز سیستهای برودتی، انواع مولتی فانکشن آنالایزر، آنالایزرهای گاز و دودکش و مانیتور انتشارات هوا، آنالایزرهای هوا، تاکومتر یا دورسنج، صوت متر، فشار سنج ، لوکس متر و نور سنج و ترموویژن یا تصویربردارهای دمایی .

شرکت تستو همچنین  تجهیزات را تحت ایزو 9001 و با استاندارد (NIST) National Institute of Standards and Technology به بازار ارائه میدهد.